NOVÉ SITE SPECIFIC INSTALACE

Více informací o jednotlivých site specific instalacích naleznete ZDE.

VÝSTAVA FDU in FN

KDY: 15. 6.–30. 9.
KDE: Fakultní nemocnice Plzeň-Bory a Lochotín

 

Ve spolupráci se Západočeskou univerzitou jsou vytipována místa v obou areálech nemocnice, kde budou rozmístěny sochy studentů a pedagogů FDU Ladislava Sutnara v Plzni. Areál nemocnice je veřejný prostor jako každý jiný, přičemž jeho návštěvníci si ale více než kdo jiný zaslouží kultivované prostředí, které jim dá zapomenout na starosti, s nimiž se sem vypravili. Dočasné umístění soch povýší tato místa na Galerii pod širým nebem.

» Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Workshop s Teresou Otto/ OTTOTTO – Parallel path

KDY: 19. 6.–20. 6. od 10:00 do 16:00

 

Jedinečná možnost nejen pro STUDENTY vysokých škol!
Chceš se stát součástí smysluplné práce a vyzkoušet si spolupráci s partou fajn lidí a Teresou Otto/ OTTOTTO v čele? Můžeš se tak přímo podílet na stavbě instalace od významného portugalského ateliéru s letitou praxí v rámci práce s veřejným prostorem!
Pak hledáme PRÁVĚ TEBE!

Workshop bude zakončen vernisáži instalace a přednáškou Teresy Otto, více na Letní slunovrat – Landscape festival Plzeň 2017.

 

Registrace na workshop/ více informací na:
sara@landscape-festival.cz a hepepe@seznam.cz

 


Více o instalaci:
PARALLEL PATH / OTTOTTO
Anglické nábř. – Piazzetta u KB

 

Co se stane, když bude ve městě vytvořena paralelní cesta běžným ulicím a náměstí? Jaký pocit nastane, když vstoupíme do nové dimenze, kde budeme zcela volní…? Paralelní cesta nám nabídne prostor, kudy budeme moci projít či protančit a zároveň se i osvěžit v parních letních dnech.
www.ottotto.pt

LETNÍ SLUNOVRAT

KDY: 21. 6. 

Je vám horko? Příjďte se svlažit v letních dnech na piazettu u KB na Anglickém nábřeží, instalace Parallel path od OTTOTTO se o to postará. Po příjemném osvěžení vás ve večerních hodinách čeká vernisáž významné výstavy Public Space 16 v doprovodu přednášek osobností na poli tvorby ve veřejném prostoru – Teresa Otto a David Bravo.

 

KDE: Piazetta u KB
18:00 Parallel Path – Teresa Otto (PT)
– vernisáž site specific instalace

 

KDE: DEPO2015
18:30 Public Space 2016
– vernisáž Evropské ceny za městský veřejný prostor

19:00 Teresa Otto (PT), David Bravo (ES)
– přednáška portugalské architektky a kurátora Public Space

21:00 After party DJ Gadjo.cz a hosté

 

Teresa Otto (PT) – site specific instalace
Co se stane, když bude ve městě vytvořena paralelní cesta běžným ulicím a náměstí? Jaký pocit nastane, když vstoupíme do nové dimenze, kde budeme zcela volní…? Paralelní cesta nám nabídne prostor, kudy budeme moci projít či protančit a zároveň se i osvěžit v parních letních dnech.
» OTTOTTO

 

Public Space 16
Výstava představí projekty, které získaly Evropskou cenu za městský veřejný prostor, která je iniciativou Centra současné kultury v Barceloně (CCCB).

 

přednáška DAVIDA BRAVA a THERESSY OTTO
Večer s experty na veřejný prostor z Pyrenejského poloostrova.
Debata nad kvalitou veřejného prostoru v evropském kontextu z pozice portugalské architektky Terressy Otto, která je známá svými site specfic instalacemi a sekretáře Evropské ceny pro městský veřejný prostor

CENA NADACE PROMĚNY

KDY: 21. 6. 
KDE: Jiráskovo náměstí

Vernisáž výstavy architektonických návrhů z vyzvané soutěže na řešení obnovy Jiráskova náměstí a Klášterní zahrady v Plzni.

 

Doprovodný program:
NENÍ MĚSTO JAKO MĚSTO
• 16:00–18:00
• dílna pro děti

 

Podrobnosti na:
» Nadace proměny
» Jiráskovo náměstí
» Pěstuj prostor