14.–19. 8.

FESTIVAL ŽIVÁ ULICE

KDE: ulice Bedřicha Smetany

 

TANEČNÍ ULICE – TANČÍRNY ZA DOPROVODU FESTIVALU ŽIVÁ ULICE

V rámci tradiční multižánrové akce Živá ulice bude v rámci projektu Landscape festival Plzeň 2017 uspořádán cyklus tančíren pod širým nebem – Taneční ulice. Za doprovodu živé hudby bude tak uspořádaná série tanečních workshopů, která bude přímo v ulici historického centra experimentovat s atmosférou a životem v pěší ulici – tolik oblíbené Smetanky. Taneční mistři z plzeňského uskupení Afresh Dance Community se tak budou snažit doslova roztančit ulici…

17. 8.

DEBATA: PĚŠÍ ZÓNY

KDY: 19:00
KDE: ulice Bedřicha Smetany

 

O současném využití plzeňských pěších zón a jejich skrytých potenciálech, které byly prověřeny i v rámci příprav Landscape festivalu, o urbanistické koncepci historického centra do budoucna a o mnohém jiném budou diskutovat hosté debatního večera na téma Pěší zóny.

Večerem bude provázet plzeňský architekt Petr Klíma. Jeho hosty budou jak zástupci veřejné správy (Útvar koncepce a rozvoje města, odbor památkové péče, Magistrát města Plzně), tak i architekti a provozovatelé nebytových prostor v pěších zónách.

VANDALISMUS

Po opakovaném poškozování instalace Moving forest na náměstí Republiky a řádění okrašlovačů a pytláků v Oboře na Borských polích se nyní projevily devastační choutky plzeňských vandalů i na nové instalaci Parallel path portugalské architekty Teresy Otto. Kéž by z ní zbyla alespoň příslovečná kůlnička na dříví.