VÍTKOV • KARLÍN • ŠTVANICE

17.–19. 11. 2017

Pojďme společně vytvořit jedinečnou instalaci ve veřejném prostoru spojující tři pražské městské části. Vysazením narcisových cibulí vytvoříme linii vedoucí z ostrova Štvanice, přes Karlín a Vítkov. Zdůrazní se tak nově vytvořená procházková trasu, na níž se o pár měsíců později objeví další intervence ve veřejném prostoru v rámci Landscape Festivalu 2018.

Narcisy mezi sebou vytváří síť vztahů vytvořenou samotnými autory osázení – studenty, náhodnými kolemjdoucími, dobrovolníky i místními obyvateli. Výsadba je tak nejen participativním happeningem, ale i jedinečným společným autorským dílem. Jde o výjimečnou příležitost, jak se podílet na tvorbě prostoru kolem nás. Sledujme pak společně výsledek našeho společného úsilí, až se na jaře objeví první narcisy.

OFICIÁLNÍ HASHTAG #narcisyproprahu

PROPOJENÍ

Cílem a celkovou strategií je použití jarních narcisů jako výjimečného městského prvku. Žlutý pás narcisů se náhle objeví a zjeví novou, dočasnou dimenzi města. Vytvoří se tak nové propojení tří významných městských čtvrtí.

PÁS KVĚTIN

Rostliny vysázené v pásu vytvoří orientační prvek v prostoru mezi Štvanicí, Karlín a Vítkovem. Zdůrazní nově vytvořenou procházkovou trasu, na níž se o pár měsíců později objeví další intervence ve veřejném prostoru v rámci Landscape Festivalu 2018.

PLÁN A PRINCIP NÁHODY

Narcisy budou volně zasazeny autory – studenty, náhodnými kolemjdoucími, dobrovolníky a místními obyvateli. Toto osázení proběhne ve vytyčeném prostoru vedoucím ze Štvanice na Vítkov. Výsadba je tak nejen participativním hapenningem, ale i jedinečným společným autorským dílem.

TECHNIKA SÁZENÍ

Postupuj, prosím, následovně:
1. Vyhloubej jamku
2. Vsaď cibuli
3. Zakryj drnem
4. Opakuj tisíckrát
5. Počkej na jaro, až rostliny vykvetou